Hoppa till sidans innehåll

Ställning i A-cupen


Västgöta-CUPEN  Fältskytte 

A-Cupen  2010/2011

I finalomgången avgör resultaten för kvarvarande skyttar den inbördes slutgiltiga placeringen i tävlingen.

 

                     
  Omg 1 (Fölene 7 nov)   Omg 2 (Kinnarp 20 feb) Omg 3 (Remmene 10 apr)   Final (Essunga 25 apr)      
                     
Göran Blad Eggvena-Bråttensby 23                
Sven-Olof Bodin Bjärke WO                
      Göran Blad WO            
      Kjell Åhman 26            
Kjell Åhman Tämta 28                
Katarina Holmberg Remmene-Fölene 19                
          Kjell Åhman 23        
          Tommy Löfgren 34 Tommy Löfgren 33   2 Hpr
Vesa Ketola Tämta 24                
Kent Svensson Tämta 27                
      Kent Svensson WO            
      Tommy Löfgren 11            
Jörgen Holmberg Remmene-Fölene 24                
Tommy Löfgren Trollhättan 36                
                     
                     
Lars Karlberg Tämta WO                
Valter Gustafsson Tämta 27                
      Valter Gustafsson 23            
      Kerstin Gustafsson 30            
Kerstin Gustafsson Tämta 32                
Leif Sannestål Östad 20                
          Kerstin Gustafsson 25 Kerstin Gustafsson WO   4:a
          Birger Karlsson 19        
Anders Assmundsgård Essunga 21                
Lennart Zanders Alingsås 30                
      Lennart Zanders WO            
      Birger Karlsson 16            
Birger Karlsson Remmene-Fölene 33                
Joachim Löfgren Trollhättan WO                
                     
                     
Jan Carlsson Eggvena-Bråttensby 29                
Kasper Svensson Eggvena-Bråttensby 20                
      Jan Carlsson 18            
      Bengt Jakobsson 29            
Bengt Jakobsson Östad 31                
Lars Jansson Alingsås 25                
          Bengt Jakobsson 33        
          Jörgen Efraimsson 37 Jörgen Efraimsson 36   1 Hpr
Kjell Ivarsson Flundre 34                
Jan Jonsson Bjärke WO                
      Kjell Ivarsson 31            
      Jörgen Efraimsson 33            
Lars Ivarsson Flundre 30                
Jörgen Efraimsson Eggvena-Bråttensby 34                
                     
                     
Tony Andersson Remmene-Fölene 26                
Christer Fritiofsson Tämta 27                
      Christer Fritiofsson 25            
      Jonny Karlsson 21            
Jonny Karlsson Eggvena-Bråttensby 34                
Lars Bergstrand Borås Amatör 29                
          Christer Fritiofsson 30        
          Lars-Åke Andersson 39 Lars-Åke Andersson 32   3:a
Ingemar Högdahl Tämta 23                
Lars-Åke Andersson Eggvena-Bråttensby 29                
      Lars-Åke Andersson 26            
      Lars Eckstrand 22            
Johan Carlsson Eggvena-Bråttensby 30                
Lars Eckstrand Eggvena-Bråttensby 32                
                     
Uppdaterad: 01 OKT 2013 22:12 Skribent: Mikael Svensson

Postadress:
Västergötlands Skyttesportförbund
Simon Magdeburg, Stenelidsvägen 185
541 65 Skövde

Kontakt:
Tel: 0500482399
E-post: This is a mailto link