Hoppa till sidans innehåll

Ställning i B-cupen


Västgöta-CUPEN  Fältskytte  B-Cup  2010/2011

I finalomgången avgör resultaten för kvarvarande skyttar den inbördes slutgiltiga placeringen i tävlingen.

 

 

Omg 1 (Fölene

7 nov)

 

Omg 2 (Kinnarp

20 feb)

 

Omg 3 (Remmene

10 apr)

 

Final (Essunga

25 apr)

               
Göran Blad Eggvena-Bråttensby 23          
Sven-Olof Bodin Bjärke Deltog ej        
      Sven-Olof Bodin Deltog ej    
      Katarina Holmberg 19      
Kjell Åhman Tämta 28          
Katarina Holmberg Remmene-Fölene 19          
          Katarina Holmberg 17  
          Vesa Ketola Deltog ej
Vesa Ketola Tämta 24          
Kent Svensson Tämta 27          
      Vesa Ketola 18      
      Jörgen Holmberg 17      
Jörgen Holmberg Remmene-Fölene 24          
Tommy Löfgren Trollhättan 36          
               
               
Lars Karlberg Tämta Deltog ej        
Valter Gustafsson Södra Ving 27          
      Lars Karlberg Deltog ej    
      Leif Sannestål 15      
Kerstin Gustafsson Södra Ving 32          
Leif Sannestål Östad 20          
          Leif Sannestål 12  
          Joachim Löfgren Deltog ej
Anders Assmundsgård Essunga 21          
Lennart Zanders Alingsås 30          
      Anders Assmundsgård 22      
      Joachim Löfgren 28     Katarina Holmberg
Birger Karlsson Remmene-Fölene 33          
Joachim Löfgren Trollhättan Deltog ej       Leif Sannestål
               
              Kasper Svensson
Jan Carlsson Eggvena-Bråttensby 29          
Kasper Svensson Eggvena-Bråttensby 20         Lars Bergstrand
      Kasper Svensson 13 (6)      
      Lars Jansson 13 (1)      
Bengt Jakobsson Östad 31          
Lars Jansson Alingsås 25          
          Kasper Svensson 33  
          Jan Jonsson 27  
Kjell Ivarsson Flundre 34          
Jan Jonsson Bjärke Deltog ej        
      Jan Jonsson Deltog ej (lottad vinnare)    
      Lars Ivarsson Deltog ej    
Lars Ivarsson Flundre 30          
Jörgen Efraimsson Eggvena-Bråttensby 34          
               
               
Tony Andersson Remmene-Fölene 26          
Christer Fritiofsson Tämta 27          
      Tony Andersson 7      
      Lars Bergstrand 29      
Jonny Karlsson Eggvena-Bråttensby 34          
Lars Bergstrand Borås Amatör 29          
          Lars Bergstrand 33  
          Ingemar Högdahl 27  
Ingemar Högdahl Tämta 23          
Lars-Åke Andersson Eggvena-Bråttensby 29          
      Ingemar Högdahl 19      
      Johan Carlsson 15      
Johan Carlsson Eggvena-Bråttensby 30          
Lars Eckstrand Eggvena-Bråttensby 32          
Uppdaterad: 01 OKT 2013 22:12 Skribent: Mikael Svensson

Postadress:
Västergötlands Skyttesportförbund
Simon Magdeburg, Stenelidsvägen 185
541 65 Skövde

Kontakt:
Tel: 0500482399
E-post: This is a mailto link