Hoppa till sidans innehåll

Ställning i serien


 

Västgöta-SERIEN  Fältskytte   2010-2011 

 

Slutresultat.

 

Division I  

 

Tabell Division I  Sammanlagd platssiffra 2010-2011:

 

Eggvena-Bråttensby   1,5 + 1    + 1 + 1                       Platssiffra 4,5

Flundre/Trollhättan         1,5 + 2,5 + 2 + 3                        Platssiffra 9

Tämta                           3    + 2,5 + 3 + 2                        Platssiffra 10,5

 

 

 

Resultat Division I (3 bästa oavsett klass) Fölene 7 nov 2010:

Flundre/Trollhättan                       36+34+30=100                        Platssiffra 1,5

Eggvena-Bråttensby                     34+34+32=100                        Platssiffra 1,5

Tämta                                         28+27+27=82                          Platssiffra 3

 

 

Resultat Division I (3 bästa oavsett klass) Kinnarp 20 feb 2011:

Eggvena-Bråttensby                      33+26+22=81                        Platssiffra 1

Flundre/Trollhättan                        31+28+11=70                        Platssiffra 2,5

Tämta                                          26+25+19=70                        Platssiffra 2,5

 

 

Resultat Division I (3 bästa oavsett klass) Remmene 10 apr 2011:

Eggvena-Bråttensby                      39+37+35=111                     Platssiffra 1

Flundre/Trollhättan                        38+36+34=108                      Platssiffra 2

Tämta                                          30+27+26=83                        Platssiffra 3

 

 

Resultat Division I (3 bästa oavsett klass) Essunga 25 april 2011:

Eggvena-Bråttensby                        36+32+30=98                        Platssiffra 1

Tämta                                            32+31+25=88                        Platssiffra 2  

Flundre/Trollhättan                           33+31+0=64                         Platssiffra 3

 

 

Division II

Tabell Division II  Sammanlagd platssiffra 2010-2011:

Borås/Södra Ving           1 + 1    + 1,5 + 7       Platssiffra 10,5

Alingsås                         3 + 7    + 1,5 + 1         Platssiffra 12,5  

Bjärke/Östad                  5 + 3    + 3    + 4         Platssiffra 15

Remmene-Fölene            2 + 4,5 + 5    + 6         Platssiffra 17,5  

Barne-Åsaka                  4 + 4,5  + 6    + 3         Platssiffra 17,5

Essunga                         6 + 6    + 4    + 2         Platssiffra 18

Bergum                         7 + 2     + 7    + 5         Platssiffra 21

 

Resultat Division II (2 bästa oavsett klass) Fölene 7 nov 2010:

Borås/Södra Ving            32+29=61                        Platssiffra 1

Remmene-Fölene            33+26=59                        Platssiffra 2  

Alingsås                         30+25=55                        Platssiffra 3  

Barne-Åsaka                   31+23=54                       Platssiffra 4

Bjärke/Östad                  31+20=51                       Platssiffra 5

Essunga                          21+18=39                       Platssiffra 6

Bergum                          28+  0=28                       Platssiffra 7

 

Resultat Division II (2 bästa oavsett klass) Kinnarp 20 feb 2011:

Borås/Södra Ving          30+29=59                        Platssiffra 1

Bergum                        26+25=51                        Platssiffra 2

Bjärke/Östad                29+15=44                        Platssiffra 3

Remmene-Fölene          19+17=36                        Platssiffra 4,5  

Barne-Åsaka                 18+18=36                        Platssiffra 4,5

Essunga                        22+  0=22                       Platssiffra 6

Alingsås                        13+  0=18                       Platssiffra 7  

 

Resultat Division II (2 bästa oavsett klass) Remmene 10 apr 2011:

Alingsås                        35+30=65                       Platssiffra 1,5  

Borås/Södra Ving          33+32=65                        Platssiffra 1,5

Bjärke/Östad                33+27=60                        Platssiffra 3

Essunga                       35+16=51                        Platssiffra 4

Remmene-Fölene          19+17=36                        Platssiffra 5  

Barne-Åsaka                 19+10=29                        Platssiffra 6

Bergum                          0+  0=  0                       Platssiffra 7

 

Resultat Division II (2 bästa oavsett klass) Essunga 25 april 2011:

Alingsås                        34+33=67                        Platssiffra 1  

Essunga                        33+29=62                        Platssiffra 2

Barne-Åsaka                 31+27=58                        Platssiffra 3

Bjärke/Östad                 30+26=56                        Platssiffra 4

Bergum                         26+25=51                        Platssiffra 5

Remmene-Fölene           21+20=41                        Platssiffra 6  

Borås/Södra Ving             0+  0=  0                       Platssiffra 7

 

Uppdaterad: 01 OKT 2013 22:12 Skribent: Mikael Svensson

Postadress:
Västergötlands Skyttesportförbund
Simon Magdeburg, Stenelidsvägen 185
541 65 Skövde

Kontakt:
Tel: 0500482399
E-post: This is a mailto link